zapis cyfrowy dużych liczb

Witam serdecznie,
bardzo proszę o odpowiedź na pytanie dotyczące zasad pisania liczb w języku polskim, dokładnie mówiąc – pisać razem czy osobno? Np. 5 000 czy 5000?
Dziękuję
Tylko w liczbach, które składają się z więcej niż czterech cyfr, oddziela się dla większej czytelności odstępem (w postaci spacji twardej) tysiące, miliony, miliardy itd., np. 25 634, 104 958, 8 629 876. Do dzielenia liczb na grupy trzycyfrowe nie należy stosować kropki (nie: 8.629.876) ani przecinka (nie: 8,629,876). Cyfr stojących po przecinku nie dzieli się na grupy trzycyfrowe, piszemy więc np. 1,5438 lub 0,67248.
Adam Wolański