zapis dat

Chciałbym prosić o wyjaśnienie kwestii poprawności zapisu daty. Czy poprawne jest zapisywanie daty w formacie: 04.12. lub 4 X lub 4 grudnia (bez podania roku). Chodzi mi o wykorzystanie takiego zapisu np. w szkole:
a) w zeszycie ucznia, gdy wpisuję ocenę za odpowiedź ustną albo pisemną;
b) w informatorku szkolnym, który na stronie tytułowej ma wypisany rok, a dalej podaje się wydarzenia z kolejnych dni w poszczególnych miesiącach.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Anna P.
Pewne wątpliwości budzi tylko zapis 04.12., kropkę po cyfrze oznaczającej miesiąc lepiej pominąć (oczywiście musiałaby pozostać, gdyby po niej wystąpiła cyfra oznaczająca rok). Pozostałe formy zapisu są bezdyskusyjne. Proszę pamiętać, żeby stosować konsekwentnie wybrany typ zapisu w obrębie jednego tekstu lub grupy tekstów.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski