zapis daty

Czy podając datę zapisaną np. 30.04.2009, na końcu podajemy skrót r.? Mam wątpliwości, ponieważ skrót ten odnosi się do roku, a nie do całej daty.
Skrót: r. 'rok' można stosować po tak zapisanej dacie, co oznacza, że nie jest to konieczne. Piszemy zatem: 30.04.2009 albo 30.04.2009 r., podobnie zresztą postępujemy przy zapisie daty z użyciem cyfr rzymskich (wówczas bez kropek), np. 30 IV 2009 albo 30 IV 2009 r. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że skrót ów odnosi się do ostatniego członu zapisu, czyli właśnie roku.
Adam Wolański