zapis daty

Mam dodatkowe pytanie do tego wątku: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10340. W przypadku, gdy zapisujemy jedynie miesiąc i rok, to czy powinniśmy umieszczać zero wiodące przed miesiącami od stycznia do września? Czy poprawny jest zapis 1.2011 r., czy może bardziej poprawne jest 01.2011 r.?
Nie spotkałem się z tym, żeby ktoś zapisywał miesiąc i rok za pomocą cyfr arabskich, a pomijał dzień. W Edycji tekstów A. Wolański ocenia taką praktykę jako naganną. Jeśli pomija się dzień, miesiąc trzeba zapisać słownie lub cyfrą rzymską. To drugie autor ww. książki zilustrował przykładem: „Od I 1981 r. prezydentem z ramienia Partii Republikańskiej był R. Reagan”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski