zapis daty

Szanowni Eksperci,
czy zapis „Produkt dostępny od 04 grudnia 2008 roku” jest prawidłowy? Mnie się wydaje, że postawienie zera przed czwórką w takim zapisie (miesiąc słownie, nie numerycznie) jest nieprawidłowe.
Dziękuję i pozdrawiam,
Joanna
Ani w dacie zapisanej słownie (np. 1 stycznia 2001), ani w dacie zapisanej cyframi (np. 1.01.2001) nie poprzedza się jednocyfrowej liczby wskazującej dzień miesiąca zerem. Taki zwyczaj można akceptować w wydrukach z bazy danych (jeśli oprogramowana jest tak, że inaczej się nie da), ale w zwykłym tekście nawet tabele wymagają poprawnego zapisu daty, tzn. bez zera na początku liczby oznaczającej dzień. Natomiast poprzedzanie zerem jednocyfrowej liczby wskazującej miesiąc jest praktykowane i poprawia czytelność.
Mirosław Bańko, PWN