zapis godzin

Witam,
Proszę o pomoc: wiem, że niepoprawne jest dopisywanie końcówek fleksyjnych po cyfrach rzymskich czy arabskich. Czy poprawny jest zapis:
1. Będę na miejscu o 15, a wtedy pójdziemy…
2. Wstaję o 5 i idę do… ?
Nie chcę pisać:
1. o GODZINIE 15, a wtedy…
2. o GODZINIE 9 i idę…
Dziękuję, mz
Gdy często musi Pani zapisywać godziny, warto używać cyfr i dla jasności, że chodzi właśnie o godzinę, można dopisywać po kropce minuty, np. „Wstaję o 5.00…”. W tekstach, gdzie godziny określa się rzadko, radzilibyśmy przejść na zapis słowny: „Wstaję o piątej rano…”.
Mirosław Bańko