zapis kwot pieniężnych

Witam!
Widziałam już poradę dotyczącą pisania kwot słownie. Mam jednak problem, z inną używaną dziś formą. Napisać powinnam: 13,55 EUR (słownie: trzynaście Euro 55/100) czy 13,55 EUR (słownie: trzynaście 55/100 Euro)?
Bardzo proszę o odpowiedź!
Na pewno nazwę waluty euro – podobnie jak innych jednostek monetarnych – pisze się od małej litery.
Dotychczas nie wykształciła się jednolita praktyka zapisywania słownego kwot wyrażonych w euro oraz eurocentach. Warto być może rozważyć konwencję stosowaną w przypadku złotych i groszy, a więc: 13,55 EUR (słownie: trzynaście euro 55/100) lub 13,55 EUR (słownie: trzynaście euro pięćdziesiąt pięć centów).
Adam Wolański