zapis liczb wielocyfrowych a dzielenie wyrazów

Wpis w archiwum poradni mówi, że „duże liczby zapisane cyframi arabskimi rozdzielamy na grupy trzycyfrowe za pomocą spacji”. Mam jednak z tą zasadą dość poważny problem. Jeśli mamy na przykład do czynienia z liczbą 10 000
000 na końcu wiersza, to wówczas taki zapis nie tylko pozbawiony jest sensu, ale również nie wygląda zbyt dobrze. Dlatego zacząłem w takiej sytuacji stosować kropki. Czy pana zdaniem powinienem dalej łamać powyższą zasadę, czy też szukać innego rozwiązania?
Nie rozumiem dlaczego umieścił pan trzy zera na początku wiersza, a napisał o końcu wiersza – czy nie przez pomyłkę? Jeśli chodziło Panu o to, że oddzielona spacją grupa cyfr może wbrew Pana intencjom znaleźć się w innym wersie niż pozostała część liczby, to można temu zapobiec za pomocą tzw. spacji nierozdzielającej (w MS Wordzie wpisuje się ją przy jednocześnie naciśniętych klawiszach Sfiht i Ctrl).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski