zapis nicków

Witam,
mam pytanie:Czy tzw. nicki internetowe zapisujemy z małej czy wielkiej litery?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Pseudonim charakteryzuje się tym, że obiera go sobie użytkownik. Może w takim razie się zdarzyć, że obmyśli on sobie pseudonim pisany od małej litery. Zwyczaj ten znany był już w czasach przedinternetowych, zwłaszcza w zapisie inicjałów (głównie jako podpis pod artykułami w prasie). Jeśli autor ustalił taką formę, należy ją stosować, bo nie możemy wykluczyć, że stoi za tym jakaś intencja. A w takim razie nicki – choć wiemy, że ich zapisem często rządzi przypadek – należałoby zachowywać w oryginalnej formie.
Są to zawiłości komunikacji internetowej, o których wiele by mówić. Muszę jednak podkreślić, że wszelkie pseudonimy są nazwami własnymi, należy je wobec tego zapisywać zasadniczo od wielkich liter. Nicki zaś są rodzajem pseudonimów, ta zasada odnosi się więc także do nich. Jeśli od niej odstępujemy, powinniśmy mieć świadomość celu takiego postępowania.
Jan Grzenia