zapis wyrazów o powtarzających się członach

Jak poprawnie napisać zdanie „Wykonujemy czterdziesto i pięćdziesięcioletnim mieszkańcom naszego miasta badania profilaktyczne w zakresie schorzeń serca”? Chciałabym napisać „40- i 50-letnim mieszkańcom”, ale to raczej jest błąd. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam z Wejherowa.
Dominika Piaskowska
Przy zapisie słownym najlepiej poradzić sobie tak: czterdziesto- i pięćdziesięcioletnim (łącznik po pierwszym, skróconym wyrazie). Z zapisem cyfrowym sprawa odrobinę trudniejsza, bo zasady ortografii go nie regulują, ale wskazana jest analogia do poprzedniej formy, piszmy więc 40- i 50-letnim.
Niewątpliwie przyda się Pani internetowy Słownik ortograficzny, a pewnie też drukowany, polecam Popularny słownik ortograficzny PWN.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski