zaprzeczone imiesłowy raz jeszcze

Witam,
mam problem ze zdaniem: „Wchodzący w niebezpieczny wiek facet ma młodszą kochankę. Sytuacja go męczy, bo z jednej strony rodzice, z drugiej ona – nie naciskająca wprawdzie, ale niezadowolona z układu”. Czy w tym zdaniu nie naciskająca jest dobrze napisane, czy powinno być jedno słowo? Dla mnie jest dobrze, bo nie naciskająca, ale… Czy mam rację?
Pozdrawiam
Grażyna K.
Cały czas wolno stosować rozdzielną pisownię imiesłowów przymiotnikowych w takim zakresie, w jakim obowiązywała do roku – jeśli się nie mylę – 1997. W cytowanym zdaniu rozdzielny zapis byłby wówczas całkowicie uzasadniony, a więc nadal jest dopuszczalny.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski