zapytać

Szanowni Państwo,
chciałam zapytać o rekcję czasownika zapytać. Jestem studentką polonistyki i uczono mnie, że jedyną prawidłową formą jest zapytać + kogo/czego, natomiast Słownik poprawnej polszczyzny prof. Markowskiego podaje formę zapytać + B. Takie też formy są chyba najczęstsze i spotykamy je w książkach. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź i rozjaśnienie wątpliwości.
Z poważaniem
Magdalena Pawłowska
Zapytać może się łączyć zarówno z biernikiem, jak i z dopełniaczem. Nowy/Wielki słownik poprawnej polszczyzny PWN nie pozostawia co do tego wątpliwości. Może miała Pani w ręku inny słownik prof. Andrzeja Markowskiego, wydany w innym wydawnictwie?
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski