zarówno…, jak i…

Dzień dobry,
w słownikach ortograficznych znalazłam informację, że w tym wyrażeniu, jako porównaniu paralelnym, powinno stawiać się przecinek przed jak. W tym samym punkcie jednak była informacja, że w takich wyrażeniach można pominąć przecinek w pewnych przypadkach, ale podane przykłady nie zawierały zarówno… jak i. Chciałabym się upewnić, że rzeczywiście można nie stawiać przecinka w tym wyrażeniu.
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję!
JRepeć
Jedyny przykład, jaki umiem sobie wyobrazić, to taki, gdy miejsce przecinka przed jak i zajmuje myślnik: „Zarówno mężczyźni – nawet starcy – jak i kobiety pracują w pocie czoła od rana”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski