zastosowywać?

Szanowna Poradnio!
Ostatnio zauważyłem, że w tłumaczeniach programów komputerowych bardzo często angielskie apply jest tłumaczone jako zastosowywanie. Słowniki wprawdzie wymieniają zastosowywać jako niedokonaną formę zastosować, ale ja bez wahania stwierdziłbym, że niedokonaną formą czasownika zastosować jest po prostu stosować. Słowo zastosowywać wydaje mi się dosyć dziwaczne. Jaka jest różnica między stosowaniem a zastosowywaniem?
Nie widzę różnicy między stosować a zastosowywać. Nie widzę też istotnych argumentów za stosowaniem (zastosowywaniem?) tego drugiego słowa. W NKJP ilustrują je tylko trzy przykłady, w słowniku Doroszewskiego – jeden (z Feliksa Dzierżyńskiego).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski