zawieje i zamiecie

Witam!
Często w prognozie pogody wypowiadany jest zwrot zawieje i zamiecie. Zagłębiając się w definicje obu wyrazów, widzimy, że są to śnieżyce połączone z silnymi podmuchami wiatru. Czy mógłbym prosić o wskazanie różnic pomiędzy tymi dwoma słowami?
Mam również drugie pytanie, czy obie wersje są dozwolone: Azer i Azerbejdżanin. Dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Zawieja to rzeczywiście śnieżyca połączona z silnym wiatrem, inaczej zadymka. To samo znaczenie ma zamieć. Ale zamieć ma też inne znaczenie – unoszenie tumanów śniegu leżącego na ziemi przez podmuchy wiatru. W tym drugim znaczeniu można mówić o „zawiejach i zamieciach”, czyli o zadymkach i tym, co im towarzyszy.
O Azerach i Azerbejdżanach pisaliśmy niedawno w naszej poradni. Prosimy sprawdzić w archiwum.
Mirosław Bańko, PWN