zawity

Otrzymałem od sądu termin na uzupełnienie dokumentacji. Termin jej złożenia wynosi 14 dni, liczy się od daty doręczenia zawiadomienia i jest nieprzekraczalny (zawitny). Co oznacza słowo zawitny?
Zawity, nie zawitny. W postępowaniu prawnym termin zawity to taki, którego nie można przekroczyć, gdyż czynności prawne wykonane po nim byłyby nieważne. Istnieje także pochodny rzeczownik zawitość.
Mirosław Bańko, PWN