zawnioskować

Czy można powiedzieć „Zawnioskuj o kredyt”? Słowa zawnioskuj nie mogłam znaleźć w słowniku etymologicznym.
Dziękuję z góry za odpowiedź.
Monika Adamska
Zawnioskować jest bardzo rzadkie – tak rzadkie, że chyba niepoprawne. Lepiej powiedzieć „Złóż wniosek o kredyt”. Nawiasem mówiąc, nie przyszłoby mi do głowy, aby tego rodzaju wątpliwość rozstrzygać w słowniku etymologicznym. Zajrzałbym raczej do słownika ogólnego albo poprawnej polszczyzny.
Mirosław Bańko