zawody biegackie

Czy nazwanie zawodów biegackimi (przez analogię do pływackich) to dobry wybór? Czy znany jest Państwu przypadek, by jakiś słownik odnotował to słowo?
Od rzeczowników osobowych na -ak przymiotniki na -acki tworzy się seryjnie, np. pływacki, strażacki, krzyżacki. Dla rzeczowników na -acz nie znalazłem natomiast żadnego pochodnego przymiotnika na -acki. Nie znalazłem też przymiotnika biegacki (jeśli nie liczyć nazwiska).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski
    Uniwersalny słownik języka polskiego notuje: krętacki, matacki, nowobogacki (od: bogacz), partacki, pieniacki, szperacki, tkacki, zbieracki. W Wielkim słowniku ortograficzno-fleksyjnym jest także trębacki. Inna sprawa, że ponieważ, jak widać, formant ten (-acki od -acz) obsługuje w większości wyrazy nacechowane emocjonalnie, i to negatywnie, więc zawody biegackie jako kategoria opisowa zawodów brzmią nie dość neutralnie (co innego biegackie emocje, biegacka moda – o strojach startujących itp.). Dlatego lepiej sięgnąć po inny przymiotnik: zawody biegowe.
    Michał Gniazdowski