zdania z liczebnikami

Witam,
bardzo proszę o rozstrzygnięcie, które zdanie jest poprawne: „Pozostałe pięć zdań JEST tautologiami” czy „Pozostałe pięć zdań SĄ tautologiami”? Skłaniam się ku pierwszej wersji, ale ktoś mnie uparcie przekonuje, że poprawna jest ta druga. A może powinno być „Pozostałych pięć zdań…”?
Może być „Pozostałe pięć zdań JEST tautologiami” (pierwsza wersja) albo „Pozostałych pięć zdań JEST tautologiami” (ostatnia). Tak czy owak, pięć jest, a nie pięć są.
Mirosław Bańko, PWN