zdarzyć się i wydarzyć się

Szanowni Państwo,
uprzejmie proszę o pomoc i wskazanie, które z poniższych zdań jest prawidłowe.
W trakcie tego półgodzinnego „uwięzienia” w windzie wydarzył się następujący incydent.
W trakcie tego półgodzinnego „więzienia” w windzie wydarzył się następujący incydent.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Maria
Pierwsze zdanie trafniej opisuje sytuację. Pominąłbym w nim cudzysłów jako zbyteczny i zamienił wydarzył się na zdarzył się. Czasownik wydarzyć się zbyt silnie kojarzy się z wydarzeniem jako sprawą godną uwagi, a tu chodzi przecież o incydent, czyli coś, co zwykle nie ma poważnych konsekwencji.
Mirosław Bańko