zdjęcie kamienia

Szanowni Państwo,
ostatnio poprosiłem swojego stomatologa o zdjęcie kamienia. Ku mojemu zaskoczeniu pan doktor wręczył mi fotografię odłamka skalnego, za którą policzył sobie niemałą kwotę 100 zł. Jak mogę w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji?
Z pozdrowieniami, Jan S.
Może stomatolog zdjął Panu kamień tak szybko, że Pan nie zauważył, a zdjęcie wręczył Panu gratis? Mówiąc serio, nie bardzo wiem, co odpowiedzieć. Cała historia wydaje mi się tak dziwna, że aż niewiarygodna.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski