zdrabniamy łosia

Dzień dobry,
znajoma twierdzi, że słowo łosik jest zdrobnieniem od łosia. Mnie wydaje się to bzdurą. Kto ma rację? A jeśli ja, to co oznacza to słowo i skąd się wzięło? I jak właściwie zdrobnić łosia?
Z góry dziękuję,
Magda Charytończyk
Łosik może być zdrobnieniem od łosia, wiele zdrobnień istnieje w polszczyźnie potencjalnie i tylko czeka, aby ktoś je utworzył. Jeśli można zdrobnić nawet zaimek coś (formę cosik spotykamy dość często), to dlaczego łoś miałby być gorszy, mniej podatny na zdrabnianie? Zresztą Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego ma hasło łosik z informacją „mały, młody łoś; łosię, łoszak” i nawet podaje cytat ilustrujący użycie.
Prawdę mówiąc, nie wiem, czym jeszcze mógłby być łosik, jeśli nie zdrobnieniem. Kilka innych słowników, do których zajrzałem, w ogóle nie zna tego słowa, nie ma go też w Korpusie Języka Polskiego PWN, a Google znajduje chyba tylko nazwiska (z dużym Ł).
Mirosław Bańko, PWN