ze czy z?

Dobry wieczór,
mam następujące pytanie – która forma jest poprawna: ze Zbigniewem czy z Zbigniewem, jeśli chodzi zarówno o pisownię, jak i o wymowę?
Pozdrawiam
Ze Zbigniewiem, tak w pisowni, jak i w wymowie. Przed grupą spółgłosek, która rozpoczyna się spółgłoską szczelinową zębową, dziąsłową lub środkowojęzykową, piszemy i wymawiamy ze, np. ze Starachowic, ze Szczecina, ze Śląska, ze Zwardonia, ze Żmudzi, ze Rzgowa, ze Źrebiąt.
Mirosław Bańko, PWN