że

Czy stawiamy przecinek przed powtórzonym że, np. w zdaniu: „Dostawca i Kupujący uzgadniają, że Umowę Ogólną stosować się będzie jako podstawę ich stosunku umownego oraz że będą przestrzegać postanowień i warunków Umowy Ogólnej"? Wydaje mi się, że przecinek należy postawić w takim zdaniu przed „oraz że”, ale nie jestem pewna. Pozdrawiam i dziękuję.
Mówimy wprawdzie: „Przed że stawiaj przecinek”, ale zalecenie to dotyczy, ściśle biorąc, nie słowa że jako takiego, lecz wprowadzanej nim konstrukcji składniowej. Jeśli jest to konstrukcja typu „A oraz B”, w której nie stawia się przecinka, to wprowadzając jej człony spójnikiem że poprzedzamy ją przecinkiem tylko raz, np. „Powiedział, że A oraz że B”.
Mirosław Bańko