żeby nie być posądzanym

Czy poprawne jest zdanie: „Świadomie zrezygnowaliśmy z rozmowy o Smoleńsku w trakcie kampanii, żeby nie być posądzanym o wykorzystywanie tragedii”? Czy nie powinno się powiedzieć „żeby nie być posądzanymi”? Mam wrażenie, że jest to przykład ogólnej tendencji w polszczyźnie do unikania liczby mnogiej orzecznika przymiotnikowego po łączniku w formie bezokolicznika lub imiesłowu.
Autor tego zdania wybrał trudną konstrukcję i wpadł w kłopoty. Najprościej było zakończyć zdanie inaczej: „żeby nas nie posądzano o wykorzystywanie tragedii”. Jeśli jednak trzymać się wybranej konstrukcji, to należało ją zakończyć imiesłowem w liczbie mnogiej, jak słusznie Pan zauważył.
Mirosław Bańko, PWN