zegarek z brylantami

Jak brzmi narzędnik od liczebników od 100 do 900? Przykładowe zdanie znalezione w gazecie: „Złoty zegarek był ozdobiony 800 brylantami”. Tylko jak przeczytać owo 800?
Powinno być: stoma a. stu, dwustoma a. dwustu, trzystoma a. trzystu, czterystoma a. czterystu, pięciuset, sześciuset, siedmiuset, dziewięciuset.
Tym samym – „Złoty zegarek był ozdobiony ośmiuset brylantami”.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski