zeszłonocny

Szanowni Państwo,
moje pytanie dotyczy słowa zeszłonocny. Nie odnalazłem go ani w słownikach, ani w korpusie. Istnieje za to w Internecie. Chciałbym go użyć w wypowiedzi pisemnej. Oczywiście mógłbym użyć innej konstrukcji, ale nasuwa mi się pytanie: czy – choć słowa nie ma słownikach – można go używać nie tylko w kontekście kolokwialnym? Przecież: 1) znaczenie tego słowa jest dla wszystkich oczywiste, 2) słowo jest poprawnie zbudowane pod względem gramatycznym.
Pozdrawiam,
Stanisław
Zgadzam się z Pana diagnozą zawartą w punktach 1 i 2, wierzę też, że słowa nie ma w słownikach. Słowniki bywają jednak kapryśne (np. słownik warszawski ma hasło zeszłoniedzielny, a nie ma innych, podobnych, pochodnych od pozostałych dni tygodnia), nie zdziwiłbym się więc, gdyby się okazało, że i zeszłonocny jest w jakimś dawnym lub nowym, mniej znanym leksykonie.
Na pytanie, czy użyć słowa zeszłonocny, musi sobie Pan sam odpowiedzieć, biorąc pod uwagę – tu pozwolę sobie na mały plagiat – że 1) piszącego oceniają czytelnicy, a nie językoznawcy, 2) nie brak osób skłonnych uważać, że jeśli jakiegoś słowa nie ma w słowniku, to jest ono błędne.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski