zgoda

Dzień dobry,
Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie, czy rzeczownik zgoda występuje w l. mn.? Szukałam na stronie Poradni, w słownikach – nie znalazłam.
Z poważaniem – Grażyna Stefańska
Słowo to nie jest używane w liczbie mnogiej, gdy oznacza pewien stan, np. żyć w zgodzie. Gdy natomiast oznacza decyzję, ma liczbę mnogą, np. „W tamtych czasach trudno było wyjechać na zagraniczny kontrakt. Należało uzyskać mnóstwo zgód, w tym bodaj najważniejszą – szefa sportu” (M. Polkowski, J. Engel, Futbol na tak).
Mirosław Bańko, PWN