źle użyty imiesłów

Szanowni Państwo,
mam dylemat z określeniem poprawności takiego zdania: „Czytając artykuł, wydał mi się szalenie poważny i naukowy”. Czy użycie w nim imiesłowowego równoważnika zdania jest poprawne? Czy występuje w nim zgodność podmiotów – mam wątpliwości co do podmiotu w drugim zdaniu (wydał się).
Pozdrawiam
Zdanie jest źle zbudowane, powinno brzmieć: „Gdy czytałem artykuł, wydał mi się szalenie poważny i naukowy” albo „Czytając artykuł, odniosłem wrażenie, że jest szalenie poważny i naukowy”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski