znaki diakrytyczne w nazwiskach obcych

Mam pytanie dotyczące nazwisk hiszpańskich odmienianych w języku polskim. Wiem, że należy je odmieniać, mam jednak problem dotyczący akcentów graficznych. Czy w polskiej odmianie danego nazwiska należy zachować jego oryginalny akcent? Np. FernándezFernándeza, Fernándezowi itp.
Znaki diakrytyczne (tzw. akcenty) występujące wraz z literami łacińskimi należy zachowywać, zwłaszcza w publikacjach, również internetowych. W pewnych okolicznościach można jednak zaakceptować ich brak, dotyczy to przede wszystkim takich wypadków, gdy mogą pojawić się problemy z poprawnym odwzorowaniem znaków, co zdarza się np. korespondencji internetowej.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski