znów o podmiocie szeregowym

Która konstrukcja jest poprawna/lepsza: „Trudno opisać, co czuliśmy ja i moja rodzina” czy „Trudno opisać, co czułam ja i moja rodzina”?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Gdy orzeczenie występuje przed podmiotem szeregowym, może zasadniczo przyjmować wartość liczby mnogiej albo taką, jaką ma sąsiedni składnik. Tak więc oba Pani przykłady można uznać za poprawne. Proszę się jednak zastanowić, czy pierwszy przykład nie stałby się łatwiejszy w odbiorze, gdyby po słowie czuliśmy umieścić przecinek.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski