zob.

Nie jestem pewien, czy pytanie istotnie należy skierować do Państwa, ale nie mam innego pomysłu. Chodzi o kwestię użycia skrótu zob. w przypisach – w jakiej sytuacji powinno się go właściwie stosować?
Skrót zob. stosuje się – zarówno w tekście głównym, jak i w przypisach – aby pokierować czytelnika do innego miejsca pracy, np. zob. rozdział 7, albo do jakiejś publikacji, np. zob. Bralczyk (2007) lub zob. J. Bralczyk, Nowe słowa, 2007. Szczegóły budowy odsyłaczy bibliograficznych mogą się różnić, zależą bowiem od wybranej konwencji.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski