żółtobrunatnozielony

USJP notuje hasło żółtobrunatnozielony z def. ‘zielony o odcieniu żółtym i brunatnym’. Z dotychczasowych odpowiedzi Poradni można wnioskować, że powinno się użyć pisowni z dywizem. Wtedy jednak nie wiadomo, czy żółto-brunatno-zielony sweter składa się z trzech kolorów (np. pasków żółtych, brunatnych i zielonych), czy jednego (zielonego o odcieniu żółtym i brunatnym). Która więc pisownia jest poprawna w przypadku jednolitego koloru?
Dziękuję,
Jakub Szymczak
Wystarczy sprawdzić odpowiednie hasło w Wielkim słowniku ortograficznym PWN, który nakazuje znaczenie ‘zielony o odcieniu żółtym i brunatnym’ oddawać zapisem żółtobrunatnozielony, odsyłając do zasady [136] (jej treść pozostaje w ścisłym związku z regułą [186]). Wobec tego żółto-brunatno-zielony oznacza trzy barwy występujące obok siebie.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski