zróżnicowanie regionalne nazwisk

Dzień dobry, piszę pracę magisterską na temat Zróżnicowanie regionalne nazwisk w Polsce. Jestem ciekawa, czy wcześniej ktoś interesował się tym zagadnieniem. Czy istnieją jakieś publikacje na ten temat? Czy w jakimś ośrodku akademickim jest osoba interesująca się tym tematem?
Dziękuję za każdą informację.
Zasadniczo na takie pytania poradnia nie odpowiada (o czym informujemy na stronie tytułowej). Tym razem jednak na zasadzie wyjątku i skrótowo wyjaśniam, że publikacji na temat nazwisk jest wiele. Na początek polecam Nazwiska polskie Jana Stanisława Bystronia (Lwów 1936) i Nazwiska Polaków Kazimierza Rymuta (Wrocław 1991). Proszę także skorzystać z bibliografii zawartej w książce prof. Rymuta, a następnie z Bibliografii onomastyki polskiej. Ośrodkiem naukowym skupiającym największą liczbę specjalistów z tej dziedziny jest Instytut Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie (http://www.ijp-pan.krakow.pl/).
Szczegółowych informacji udzieli Pani opiekun seminarium magisterskiego.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski