zwroty obcojęzyczne

Dzień dobry!
Czy używanie łacinskich zwrotów jest niezgodne z polską ortografią (np. de gustibus non est disputandum)? I ogólnie, jak używanie obcojęzycznych zwrotów ma się do polskiej ortografii?
Zwroty obcojęzyczne tylko w najbardziej ogólnym zakresie podlegają polskiej ortografii (np. jeśli występują na początku zdania, powinny zaczynać się wielką literą). Aby zaznaczyć, że pochodza z innego języka, zazwyczaj przytacza się je kursywą. Należy ponadto zadbać, aby były składniowo zespolone z tekstem, w którym się pojawiają, i aby harmonizowały z nim stylistycznie.
Mirosław Bańko, PWN