życzenia urodzinowe

Jak napisać: „Najlepsze życzenia z okazji 30-lecia urodzin” czy „z okazji urodzin 30-lecia”? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję.
Druga wersja jest nieodpowiednia – czy nie powstała przez pomyłkę? Sugeruje, że 30-lecie się urodziło.
Pierwsza wersja też jest niedobra, chyba że przez urodziny rozumieć sam fakt urodzenia się. Wówczas 30-lecie urodzin to ich trzydziesta rocznica (analogicznie do 30-lecia ślubu).
Zazwyczaj jednak, gdy chodzi o życzenia okolicznościowe, przez urodziny rozumiemy rocznicę dnia czyjegoś urodzenia. Możemy wtedy życzyć komuś wszystkiego najlepszego z okazji trzydziestych urodzin – i tak jest chyba najlepiej.
Mirosław Bańko, PWN