żywotny laptop

Szanowna Poradnio,
ostatnio, podczas rozmowy w gronie koleżeńskim, użyłem formy „Sięgam po laptop”, za której użycie, delikatnie mówiąc, zostałem upomniany. Moje pytanie: czy ta forma jest poprawna? Czy dopuszczalna jest, tudzież poprawna, forma „Sięgam po laptopa”?
Z wyrazami szacunku
Powiedziałbym, że sięgam po laptopa, nie po laptop. W zasadzie jednak obie konstrukcje są poprawne, wynika to zarówno ze słowników, jak i z danych korpusowych.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski