e-learning

Wielki słownik ortograficzny PWN

e-lear•ning -n•gu, -n•giem

Słownik języka polskiego PWN

e-learning [wym. i-lerning a. e-lerning] «nauka za pośrednictwem Internetu»

Porady językowe

e-learning czy elearning?
9.12.2010
Jak poprawnie należy zapisywać pochodzące z języka angielskiego terminy związane z nauczaniem na odległość: elearning czy e-learning? Analogicznie m-learning czy mlearing?
e-learning
4.03.2010
Dzień dobry,
chciałabym zapytać o słowo (termin) e-learning. Czy w pracy naukowej (nie jest to praca z informatyki) mogę pozostawić wersję angielską, czy poprawne jest użycie wyłącznie polskich odpowiedników (edukacja elektroniczna)? Co zrobić z odmianą takiego słowa? Czy poprawny jest na przykład zwrot platforma e-learningowa? Jakimi jeszcze określeniami można je ewentualnie zastąpić?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Na razie e-sport
16.01.2018
Witam serdecznie,
mam wątpliwości dotyczące słowa e-sport/esport. Jestem niemal przekonany, że obowiązuje pierwsza wymieniona tu wersja, jednak, o ile to możliwe, chciałbym uzyskać potwierdzenie oraz uzasadnienie, które trudno mi było znaleźć. Wpadłem m.in. na taką definicję –https://dobryslownik.pl/slowo/e-sport/222634/0/236534/, jednak czy całkowicie wyklucza to niepoprawność łącznej pisowni tego słowa?
Z wyrazami szacunku
Jacek Pawlas

Korpus języka polskiego

Autentyczne przykłady użycia w piśmie i mowie zgromadzone w Korpusie
  • ... na pytanie "kto zabił", trzeba dojść przez zrozumienie dokumentów finansowych. E-learning to sposób uczenia się przy wykorzystaniu sprzętu komputerowego i Internetu...
  • ... tak samo wartościowym pracownikiem jak inni.


    Szkolenia multimedialne

    Wirtualny kurs
    E-learning nie jest nudnym gapieniem się w monitor komputera. Program, który...
  • ... czy ona dotyczy asertywności, księgowości czy procedur, technik, sposobów działania. - E-learning to nie tylko programy szkoleniowe, ale przede wszystkim baza wiedzy...
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego