nibyjagoda

Wielki słownik ortograficzny PWN

niby•jagoda (bot.) -godzie, -godę; -gód

Słownik języka polskiego PWN

nibyjagoda «typ owocu mięsistego powstałego z dolnej zalążni i z części kwiatu; też: szyszka niektórych roślin iglastych zrośnięta mięsistymi częściami łusek»

Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Porady językowe

nasza "eksortografia"
21.11.2001
1. Jaka jest pisownia przedrostka eks-? Uczono mnie, że łączna, chyba że wyraz, który on poprzedza, jest zwykle pisany dużą literą, np. eksżona, ale eks-Polak. Ostatnio kilka razy spotkałam się z pisownią z myślnikiem w każdym z tych przypadków.
2. Jakie zmiany zaszły w pisowni po ostatniej rewolucji ortograficznej?
niby-
7.01.2003
Witam!
Chciałabym się dowiedzieć, która z poniższych form jest właściwa oraz jaka zasada obowiązuje przy wyborze poprawnej formy:
1. niby-mówca
2. nibymówca
3. niby mówca
Pozdrawiam.
nie-liczba
5.03.2015
W aspekcie informatyki związanym z reprezentacją liczb na komputerze mówi się o nie-liczbie (z dywizem) – od angielskiego skrótowca NaN (not a number). W uproszczeniu chodzi o wartość, która może reprezentować wyniki działań nieokreślonych, np. 0/0. Czy jeśli taka pisownia, niezgodna z normami, jest utrwalona w żargonie informatycznym, należy się z nią pogodzić? Czy np. robiąc korektę pracy z tej dziedziny, powinno się mimo wszystko zwrócić na to uwagę i aprobować pisownię zgodną z ortografią ogólną?

Encyklopedia PWN

bot. mięsisty owoc typu jagody, powstający z dolnej zalążni oraz z innych części kwiatu, zawierający w miąższu liczne nasiona;
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego