nie wiadomo kiedy

Wielki słownik ortograficzny PWN

Porady językowe

nie wiadomo co
19.02.2004
Dzień dobry.
Zastanawiam się nad pisownią zwrotów wiadomo jak, nieważne kiedy, wszystko jedno kto, wtedy, gdy kończą zdanie lub są równoważnikami zdań. Wydaje mi się, że przecinek przed kto, co itd. można postawić lub nie, a takich sytuacji najbardziej nie lubię.
Od kiedy szłem zamiast szedłem?
29.11.2018
Czy da się ustalić od kiedy w Polsce mówiło się poszłem, przyszłem, jaka jest pokrótce historia użycia, oraz ewentualnie kiedy jednoznacznie oznaczono to jako błędne?
Antysemityzm nie tylko w stosunku do żydów (Żydów)
20.04.2018
Dlaczego antysemityzm wg słownikowej definicji odnosi się tylko do Żydów jako grupy wyznaniowej lub etnicznej, kiedy Semici wg encyklopedii to ‘wszystkie ludy albo zamieszkujące staroż. Bliski Wschód, albo posługujące się dzisiaj językami z rodziny języków semickich’? Czy w takim razie istnieje oddzielne słowo określające wrogość wobec np. Arabów, czy też na taką sytuację dostępne są jedynie pojęcia ogólne, jak np. rasizm?

Pozdrawiam

Korpus języka polskiego

Autentyczne przykłady użycia w piśmie i mowie zgromadzone w Korpusie
  • ... opłat rejestrowych i za udzielanie informacji z rejestru. Po prostu nie wiadomo, kiedy ministerialny rejestr powstanie, a my potrzebujemy go od dziś, jeżeli...
  • ... kiedy już się porobiły pewne rzeczy albo się dokonało, nawet nie wiadomo kiedy, takich wyborów i nagle się okazuje, że to już. Że...
  • ... do domu, ogłuszona, zmartwiała, chciałam to zrobić zaraz, ale zasnęłam nie wiadomo kiedy, zasypiając pomyślałam: jutro. Jutro.
    Przysuwam się do okna. Pada deszcz...
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego