O nas

Wydawnictwo Naukowe PWN 
ul. G. Daimlera 2, 
02-460 WARSZAWA 

tel. 22 69 54 321 
 

Zamówienia oraz informacje o ofercie wydawniczej
 
infolinia 801 33 33 88 
godz. 9.00-17.00 (pon.-pt.)

 

Wydawnictwo Naukowe PWN SA, jest najbardziej znanym i największym na rynku wydawcą publikacji służących zdobywaniu wiedzy i informacji. Nakładem wydawnictwa ukazuje się około 500 tytułów rocznie – są to publikacje książkowe, e-booki i produkty multimedialne. Wiodącymi publikacjami są podręczniki akademickie, publikacje naukowe, popularno-naukowe, książki dla profesjonalistów, słowniki języka polskiego i inne produkty referencyjne, czyli służące poszerzaniu wiedzy czytelników. Wydawnictwo Naukowe PWN jest właścicielem Grupy PWN składającej się z kilkunastu spółek wydawniczych, największego dystrybutora w branży wydawniczej – OSDW Azymut i sieci księgarń. Specjalizujemy się w tworzeniu książek, e-booków, w e-learningu, referencyjnych bazach danych, tłumaczeniach i systemach translacyjnychusługach językowych on-line. Od 2011 roku świadczymy także usługi digitalizacji i konwersji publikacji elektronicznych do odpowiedniego formatu.

Publikacje Grupy PWN można nabyć w księgarniach, w nowoczesnej Księgarni Internetowej PWN, w sieci sprzedaży kioskowej, a także wypożyczyć w pierwszej polskiej czytelni on-line ibuk.pl. Ponadto udostępniamy szereg naszych sztandarowych produktów encyklopedycznych, słownikowych i biznesowych w Portalu Wiedzy.

Marka PWN od lat jest synonimem prestiżu, jakości, normatywności i wiedzy na najwyższym poziomie. Potwierdzają to wysokie pozycje w ogólnopolskim Rankingu Marek organizowanym przez Rzeczpospolitą. PWN debiutując w Rankingu w 2009 roku zajął 21 miejsce wśród polskich marek, pod względem jakości postrzeganej przez klienta znalazł się na 3 miejscu, a pod względem prestiżu – na 4.

Publikacje PWN wyróżnia najwyższa jakość i wiarygodność – współpracujemy z czołowymi specjalistami niemal wszystkich dziedzin nauki, a nasi redaktorzy czuwają nad poziomem opracowania publikacji. Stąd od pokoleń PWN cieszy się popularnością i uznaniem czytelników.

O słownikach udostępnionych w serwisie sjp.pwn.pl

Słownik języka polskiego
powstał na podstawie Słownika 100 tysięcy potrzebnych słów pod red. J. Bralczyka, wyd. I, Warszawa 2005.
Aktualizacja wersji on-line (modyfikacja istniejących haseł + hasła nowe) –  Lidia Drabik

Wielki słownik ortograficzny
jest wersją on-line Wielkiego słownika ortograficznego PWN z zasadami pisowni i interpunkcji pod red. E. Polańskiego, wyd. IV, dodruk poprawiony, Warszawa 2017.

Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego
jest wersją on-line Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego, wyd. I reprint, Warszawa 1997, reprodukcja wydania z roku 1969.

O encyklopedii udostępnionej w serwisie encyklopedia.pwn.pl

Internetowa encyklopedia PWN

Hasła w serwisie encyklopedia.pwn.pl pochodzą z bazy encyklopedycznej Wydawnictwa Naukowego PWN stanowiącej podstawę wydań wszystkich encyklopedii papierowych i multimedialnych. Dokładamy wszelkich starań, by bieżące aktualizacje znalazły się w serwisie. Hasła opracowywane były na przestrzeni kilkudziesięciu lat przez czołowych specjalistów w swojej dziedzinie, w oparciu o informacje źródłowe odnotowywane w bibliografii umieszonej przy haśle. Niektóre z nich mogą jednak przedstawiać stan wiedzy zgodny z datą podaną przy materiałach źródłowych.

O cytatach z bazy aktów prawnych Unii Europejskiej w serwisie Translatica.pl

Cytaty odnotowujące konkretne użycie tłumaczeń słów angielsko-polskich i polsko-angielskich umieszczone w serwisie Translatica.pl pochodzą z Bazy danych DGT-TM, która jest wyłączną własnością Komisji Europejskiej i została udostępniona bezpłatnie i bez ograniczeń terytorialnych. Data dostępu do bazy 02.09.2019. Dokładne informacje nt. pochodzenia źródła tłumaczenia oraz daty powstania dokumentu w bazie DGT-TM zostały umieszczone pod poszczególnymi cytatami wraz z aktywnym odnośnikiem do oryginalnego dokumentu z bazy.

Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!