Typ tekstu: Książka
Autor: Woś Alojzy
Tytuł: Meteorologia
Rok: 1996
6.7.1.3 zestawiono najczęstsze postacie opadów atmosferycznych pochodzących z poszczególnych rodzajów chmur. Postać występującego opadu może więc także w znacznym stopniu ułatwić rozpoznanie rodzaju chmury.

6.7.2. Pokrywa śnieżna

W okresie występowania ujemnych temperatur powietrza opady atmosferyczne mają postać śniegu, powodując utworzenie się na powierzchni Ziemi pokrywy śnieżnej. Jest nią mniej lub bardziej zwarta i gruba warstwa śniegu utrzymująca się przez dłuższy lub krótszy czas. Ze względu na swe właściwości fizyczne, pokrywa śnieżna odgrywa znaczącą rolę w bilansie cieplnym i stosunkach wilgotnościowych podłoża oraz przylegającej do niego warstwy powietrza atmosferycznego.
W wysokich i umiarkowanych szerokościach geograficznych pokrywa śnieżna
6.7.1.3 zestawiono najczęstsze postacie opadów atmosferycznych pochodzących z poszczególnych rodzajów chmur. Postać występującego opadu może więc także w znacznym stopniu ułatwić rozpoznanie rodzaju chmury. <br><br>&lt;tit&gt;6.7.2. Pokrywa śnieżna&lt;/&gt;<br><br> W okresie występowania ujemnych temperatur powietrza opady atmosferyczne mają postać śniegu, powodując utworzenie się na powierzchni Ziemi pokrywy śnieżnej. Jest nią mniej lub bardziej zwarta i gruba warstwa śniegu utrzymująca się przez dłuższy lub krótszy czas. Ze względu na swe właściwości fizyczne, pokrywa śnieżna odgrywa znaczącą rolę w bilansie cieplnym i stosunkach wilgotnościowych podłoża oraz przylegającej do niego warstwy powietrza atmosferycznego.<br> W wysokich i umiarkowanych szerokościach geograficznych pokrywa śnieżna
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego