Typ tekstu: Książka
Autor: Krzysztoń Jerzy
Tytuł: Wielbłąd na stepie
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1978
niego w popłochu. Kronika skandaliczna Nowego Depo była bogata i urozmaicona, dostarczała wciąż nowych podniet rozgadanym kobietom, które wieczorami zbierały się w gromadki po barakach i pytlowały do upojenia, iskając bieliznę.
- Uważają cię za arystokratę - powiedziała Zosia. - Tak wokół ciebie się kręcą, że może zrobisz dobry uczynek i podrasujesz którąś?
- Ach, Sonia, co z tego, że im się podobam, kiedy tobie nie bardzo.
- Skąd wiesz, co o tobie myślę?
- Widzę. Odczuwam na własnej skórze. Albo kpinki, albo obojętność. Taki jestem odrażający? Nie pozwolisz nawet się pocałować.

- Masz, całuj - powiedziała Zosia.
Fryderyk zaskoczony przyjrzał się jej zmrużonym oczom i wietrząc podstęp znieruchomiał
niego w popłochu. Kronika skandaliczna Nowego Depo była bogata i urozmaicona, dostarczała wciąż nowych podniet rozgadanym kobietom, które wieczorami zbierały się w gromadki po barakach i pytlowały do upojenia, iskając bieliznę. <br>- Uważają cię za arystokratę - powiedziała Zosia. - Tak wokół ciebie się kręcą, że może zrobisz dobry uczynek i podrasujesz którąś? <br>- Ach, Sonia, co z tego, że im się podobam, kiedy tobie nie bardzo. <br>- Skąd wiesz, co o tobie myślę? <br>- Widzę. Odczuwam na własnej skórze. Albo kpinki, albo obojętność. Taki jestem odrażający? Nie pozwolisz nawet się pocałować. <br><br>- Masz, całuj - powiedziała Zosia. <br>Fryderyk zaskoczony przyjrzał się jej zmrużonym oczom i wietrząc podstęp znieruchomiał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!