Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Młody Technik
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1971
Teraz możemy przystąpić już do wykończenia regału. Dobrze wygładzoną tarcicę, jak również sklejkę zaciągamy lakierem bezbarwnym lub malujemy farbą olejną w dowolnym kolorze. Można jednakże pokusić się o bardziej efektowne, meblowe wykończenie powierzchni drewna. W tym celu ściany boczne oraz górną, dolną i środkową przegrodę zaciągamy bejcą rozpuszczoną w wodzie. Bejcę rozprowadzamy za pomocą szczotki o miękkim, długim włosie. Gdy drewno wyschnie, nacieramy je tamponem umaczanym w pokoście lnianym następnie kawałek waty nasączamy politurą, owijamy kawałkiem płótna i najpierw lekko, a w miarę wysychania politury mocniej nacieramy powierzchnię wzdłuż włókien, aż do osiągnięcia połysku.
(j. g.)

DLA KAŻDEGO COŚ INNEGO
Każdy
Teraz możemy przystąpić już do wykończenia regału. Dobrze wygładzoną tarcicę, jak również sklejkę zaciągamy lakierem bezbarwnym lub malujemy farbą olejną w dowolnym kolorze. Można jednakże pokusić się o bardziej efektowne, meblowe wykończenie powierzchni drewna. W tym celu ściany boczne oraz górną, dolną i środkową przegrodę zaciągamy bejcą rozpuszczoną w wodzie. Bejcę rozprowadzamy za pomocą szczotki o miękkim, długim włosie. Gdy drewno wyschnie, nacieramy je tamponem umaczanym w pokoście lnianym następnie kawałek waty nasączamy politurą, owijamy kawałkiem płótna i najpierw lekko, a w miarę wysychania politury mocniej nacieramy powierzchnię wzdłuż włókien, aż do osiągnięcia połysku.<br>&lt;au&gt;(j. g.)&lt;/au&gt; &lt;page nr=95&gt;&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;DLA KAŻDEGO COŚ INNEGO&lt;/tit&gt;<br>&lt;intro&gt;Każdy
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!