Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 12
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1988
w dorocznych konferencjach oraz w pracach podkomisji zajmującej się sprawami działów słowiańskich w bibliotekach uniwersyteckich i naukowych.
Aby nie ograniczać się tylko do własnego spojrzenia na historię i nasze sprawy, biblioteka podjęła inicjatywę organizowania serii odczytów i dyskusji autorom książek angielskich życzliwych Polsce. Dzięki niej goszczono m.in. dr. Normana Daviesa ( White Eagle Red Star) oraz lorda Bethella ( The War Hitler Won). Te wielopłaszczyznowe działania, choć już widoczne, stanowią jednak zaledwie odrobinę na szerokim polu styku kultury polskiej i obcej. Z naciskiem trzeba jednak powiedzieć że Biblioteka Polska w Londynie nigdy nie była oazą polskości ograniczoną do własnych opłotków.
Kontakt londyńskiej
w dorocznych konferencjach oraz w pracach podkomisji zajmującej się sprawami działów słowiańskich w bibliotekach uniwersyteckich i naukowych.<br>Aby nie ograniczać się tylko do własnego spojrzenia na historię i nasze sprawy, biblioteka podjęła inicjatywę organizowania serii odczytów i dyskusji autorom książek angielskich życzliwych Polsce. Dzięki niej goszczono m.in. dr. Normana Daviesa (&lt;hi rend="italic"&gt; White Eagle Red Star&lt;/&gt;) oraz lorda Bethella (&lt;hi rend="italic"&gt; The War Hitler Won&lt;/&gt;). Te wielopłaszczyznowe działania, choć już widoczne, stanowią jednak zaledwie odrobinę na szerokim polu styku kultury polskiej i obcej. Z naciskiem trzeba jednak powiedzieć że Biblioteka Polska w Londynie nigdy nie była oazą polskości ograniczoną do własnych opłotków.<br>Kontakt londyńskiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego