Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 37 (2934)
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
alpiniście. Skoro góra jest, trzeba na nią wejść. Nawet najradykalniejszy buntownik kiedyś w końcu pokusi się o zmierzenie się z czymś, co ustanawia hierarchie. Ludzie dzielą się na tych, którzy weszli na górę, i na tych, którzy nawet nie spróbowali.
Jak wiemy, obszar polskiego teatru jest obszarem znacząco wyżynnym.
Łukasz Drewniak

portrety
Kobieta na skraju

Bóg i Grzegorz Jarzyna wymyślili Magdalenę Cielecką po to, żeby mężczyźnie nie było lekko. Jej sceniczne bohaterki nie przychodzą, by kochać, cierpieć i słuchać. Nawet kiedy mamią zmysły pozorną kruchością czy niedojrzałością, są pełne agresji i złości.
Pam w "Ocalonych" albo Klara w "Magnetyzmie serc" przypominały
alpiniście. Skoro góra jest, trzeba na nią wejść. Nawet najradykalniejszy buntownik kiedyś w końcu pokusi się o zmierzenie się z czymś, co ustanawia hierarchie. Ludzie dzielą się na tych, którzy weszli na górę, i na tych, którzy nawet nie spróbowali.<br>Jak wiemy, obszar polskiego teatru jest obszarem znacząco wyżynnym.<br>&lt;au&gt;Łukasz Drewniak&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;portrety&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Kobieta na skraju&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Bóg i Grzegorz Jarzyna wymyślili Magdalenę Cielecką po to, żeby mężczyźnie nie było lekko. Jej sceniczne bohaterki nie przychodzą, by kochać, cierpieć i słuchać. Nawet kiedy mamią zmysły pozorną kruchością czy niedojrzałością, są pełne agresji i złości.&lt;/&gt;<br>Pam w "&lt;name type="tit"&gt;Ocalonych&lt;/&gt;" albo Klara w "&lt;name type="tit"&gt;Magnetyzmie serc&lt;/&gt;" przypominały
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego