Typ tekstu: Prasa
Autor: Łotysz Stanisław
Tytuł: Brukowiec Ochlański
Miejsce wydania: Ochla
Rok: 2003
utworzyć tu dział "Wieś polska połowy XX wieku

Winorwanie
Zielona Góra we wrześniu obchodzi swoje Winobranie, święto odziedziczone po niemieckich winiarzach, którzy zwykli na jesieni właśnie wyrabiać kwaśne jabole z tych zielonych winogron jaki im wyrosły. Ale Ochlapusy nie są gorsze.
W niedzielę 9 września w Skansenie, czyli w Muzeum Etnograficznym w ochli odbyło się Winobranie, które przynajmniej dla odróżnienia można by określać mianem Winorwania. Ponieważ pogoda dopisała inaczej - mżyło, wiało i w ogóle było wstrętnie - odbiło się to również na liczbie gości i samych gościach. Tłumnie stawili się pracownicy muzeum wraz z rodzinami, czemu dziwić się nie wypada.
Każdy liczył
utworzyć tu dział "Wieś polska połowy XX wieku&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;Winorwanie&lt;/&gt;<br>Zielona Góra we wrześniu obchodzi swoje Winobranie, święto odziedziczone po niemieckich winiarzach, którzy zwykli na jesieni właśnie wyrabiać kwaśne&lt;orig&gt; jabole&lt;/&gt; z tych zielonych winogron jaki im wyrosły. Ale &lt;orig&gt;Ochlapusy&lt;/&gt; nie są gorsze. <br>W niedzielę 9 września w Skansenie, czyli w Muzeum Etnograficznym w ochli odbyło się Winobranie, które przynajmniej dla odróżnienia można by określać mianem Winorwania. Ponieważ pogoda dopisała inaczej - mżyło, wiało i w ogóle było wstrętnie - odbiło się to również na liczbie gości i samych gościach. Tłumnie stawili się pracownicy muzeum wraz z rodzinami, czemu dziwić się nie wypada.<br>Każdy liczył
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego