Typ tekstu: Książka
Autor: Artur Baniewicz
Tytuł: Drzymalski przeciw Rzeczpospolitej
Rok: 2004
zwyczajnie stojąc, wyglądał wyzywająco jak lider pacyfistów.
- Porucznik Dembosz melduje...
- Dobra, dobra - generał uciszył ją niecierpliwym ruchem dłoni. - Spocznij. Myślałem, że szybsza z pani iskierka. Zabłądziliście?
- Nie, panie generale. - Przyjęła postawę "spocznij", ale wrażenia swobodnej nie sprawiała. - Mieliśmy... kłopoty przed wyjazdem.
Zerknęła wymownie z ukosa na rozglądającego się swobodnie Kiernackiego.
- Mniejsza z tym - wtrącił się granatowo ubrany spod palmy. - Proponuję nie tracić więcej czasu i przejść od razu do rzeczy.
Mężczyzna spod okna uśmiechnął się i podszedł do Kiernackiego z wyciągniętą dłonią.
- Ziętarski - skinął głową. - Miło, że przyjął pan nasze zaproszenie.
- Trudno było nie przyjąć - Kiernacki odwzajemnił się sąsiadce równie wymownym spojrzeniem.
- Nadzoruję
zwyczajnie stojąc, wyglądał wyzywająco jak lider pacyfistów.<br>- Porucznik Dembosz melduje...<br>- Dobra, dobra - generał uciszył ją niecierpliwym ruchem dłoni. - Spocznij. Myślałem, że szybsza z pani iskierka. Zabłądziliście?<br>- Nie, panie generale. - Przyjęła postawę "spocznij", ale wrażenia swobodnej nie sprawiała. - Mieliśmy... kłopoty przed wyjazdem.<br>Zerknęła wymownie z ukosa na rozglądającego się swobodnie Kiernackiego.<br>- Mniejsza z tym - wtrącił się granatowo ubrany spod palmy. - Proponuję nie tracić więcej czasu i przejść od razu do rzeczy.<br>Mężczyzna spod okna uśmiechnął się i podszedł do Kiernackiego z wyciągniętą dłonią.<br>- Ziętarski - skinął głową. - Miło, że przyjął pan nasze zaproszenie.<br>- Trudno było nie przyjąć - Kiernacki odwzajemnił się sąsiadce równie wymownym spojrzeniem.<br>- Nadzoruję
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego