Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dziennik Polski
Nr: 2/6
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1998
jest to, że prawie wszyscy, którzy mogli uciec z Afganistanu w ciągu minionego dziesięciolecia, już to zrobili.
Przeszło milion Afgańczyków pędzi żywot uchodźców w sąsiednim Pakistanie albo w miasteczkach namiotowych przy tonących w pyle miastach pogranicza lub też w schludnych koloniach dla przesiedleńców. Niektórzy mieszkają tam od przeszło dziesięciu lat. Najpierw utrzymywali się z zasiłków, a potem z tego, co zdołają uprawić.
Według ocen ONZ, które niekiedy są uważane za zbyt optymistyczne, tylko 20 procent Afgańczyków w kraju umie czytać i pisać. Oblicza się, że prawie milion osób najlepiej wykształconych opuściło Afganistan, wskutek czego brakuje tu wszelkiego rodzaju fachowców.
(PAP)


Litwa
jest to, że prawie wszyscy, którzy mogli uciec z Afganistanu w ciągu minionego dziesięciolecia, już to zrobili.<br>Przeszło milion Afgańczyków pędzi żywot uchodźców w sąsiednim Pakistanie albo w miasteczkach namiotowych przy tonących w pyle miastach pogranicza lub też w schludnych koloniach dla przesiedleńców. Niektórzy mieszkają tam od przeszło dziesięciu lat. Najpierw utrzymywali się z zasiłków, a potem z tego, co zdołają uprawić.<br>Według ocen ONZ, które niekiedy są uważane za zbyt optymistyczne, tylko 20 procent Afgańczyków w kraju umie czytać i pisać. Oblicza się, że prawie milion osób najlepiej wykształconych opuściło Afganistan, wskutek czego brakuje tu wszelkiego rodzaju fachowców.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Litwa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego