Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Ksiądz Helena
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1990
stanowi istotny moment
w procesie budzenia odpowiedzialności moralnej... (wzruszy ra-mionami) Podczas gdy dobroć... podobnie zresztą jak pieszczota... rozluźnia struktury moralne. Bez wymagań ograniczających naszą swawolę... bierzemy na siebie odpowiedzialność za kształt moralny pokoleń, pokoleń zadowolonych z siebie mięczaków.
KSIĄDZ HELENA Na pewno nic tak nie prowadzi człowieka do Chrystusa Odkupiciela, jak Święte Sakramenty Kościoła na-szego... ale minął czas religijny... i nastał czas bezboży... i w czasie bezbożym choćby dialog z bliźnim... pod dachem Bożym - to już wiele. (podniesie list i położy) Chciałabym wiedzieć, czy wszystkie listy wyszły spod jednego pióra?
BISKUP Rozważaliśmy i tę możliwość. Istotnie... takie by można
stanowi istotny moment<br>w procesie budzenia odpowiedzialności moralnej... (wzruszy ra-mionami) Podczas gdy dobroć... podobnie zresztą jak pieszczota... rozluźnia struktury moralne. Bez wymagań ograniczających naszą swawolę... bierzemy na siebie odpowiedzialność za kształt moralny pokoleń, pokoleń zadowolonych z siebie mięczaków.<br>KSIĄDZ HELENA Na pewno nic tak nie prowadzi człowieka do Chrystusa Odkupiciela, jak Święte Sakramenty Kościoła na-szego... ale minął czas religijny... i nastał czas bezboży... i w czasie bezbożym choćby dialog z bliźnim... pod dachem Bożym - to już wiele. (podniesie list i położy) Chciałabym wiedzieć, czy wszystkie listy wyszły spod jednego pióra?<br>BISKUP Rozważaliśmy i tę możliwość. Istotnie... takie by można
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego